Nadat we verhuisd zijn en op ons nieuwe huis wederom zonnepanelen wilden heb ik internet afgestruind om me te verdiepen in alle ontwikkelingen en heb daarna een aantal partijen benaderd.
Tijdens het gesprek met de adviseur van de Zonnefabriek (Jonathan) kregen wij meteen een goed gevoel.
Uiteindelijk was de Zonnefabriek een van de twee overgebleven partijen, maar zag het er naar uit dat we voor de andere overgebleven partij zouden kiezen.
Na nogmaals contact gehad te hebben met Jonathan heb ik me nog eens goed verdiept in alle voor- en nadelen van de SunPower panelen.
Het enige nadeel is de hogere investering. Daarbij was de vraag of dat op zou wegen tegen de voordelen.
Bij mijn eerste "onderzoek" heb ik mij met name gericht op het aantal Wattpiek per geïnvesteerde Euro en de daarmee samenhangende terugverdientijd.
Ik heb daarbij zijdelings rekening gehouden met de extreem lange garantieperiode en uitstekende garantievoorwaarden. (bijvoorbeeld niet een ander paneel ontvangen bij een defect paneel, maar dat het paneel dan ook vervangen wordt en dat je dat niet zelf hoeft te (laten) doen.
“Het was veel meer werk dan normaal, maar ze hebben aan één stuk doorgewerkt om ervoor te zorgen dat alles die dag toch netjes afgerond was”
De uiteindelijke doorslag om bewust voor de SunPower-panelen te kiezen was het feit dat de panelen niet alleen de hoogste Wattpiek hebben, maar juist ook bij heel weinig licht al energie opleveren.
Dus alleen rekening houdend met de terugverdientijd zouden het niet de SunPower-panelen zijn geworden, maar door het totaalplaatje blijkt de keuze hiervoor de beste keuze te zijn.
Bij het gesprek met de adviseur kregen we te horen dat het helaas wel 2 a 2 1/2 maand zou kunnen duren voordat de panelen geplaatst zouden worden.
Onze verbazing was dan ook groot toen we kort na het tekenen van de offerte gebeld werden of het uitkwam dat de panelen binnen een paar weken geplaatst zouden worden (panelen zijn dus 5 weken na tekenen van de offerte geplaatst).
Ook het installeren (door het team van Jorrit) is prima uitgevoerd, waarbij alles constant in overleg met mij gebeurd is. Door de bijzondere situatie (een hoog dak en een serre voor het huis) was het veel meer werk dan normaal, maar ze hebben aan een stuk doorgewerkt en zijn tot in de loop van de avond doorgegaan om ervoor te zorgen dat alles die dag toch netjes afgerond was.
We hebben de panelen nu een week en ik kijk elke dag meerdere keren op de portal (en in de app) om het een en ander te monitoren en ik ben enorm verbaasd over de hoge opbrengst (met name op de momenten dat er helemaal geen zon is).”
Advies op maat
Benieuwd naar de mogelijkheden op uw dak? Vraag via onderstaande button een adviesgesprek met een van onze adviseurs aan. Samen bekijkt u de mogelijkheden op uw dak.

Ervaringen van onze klanten


_400x280_ffd.jpg)


_400x280_ffd.jpg)




